Këngëtarja Shyhrete Behluli është emër shumë i shquar i muzikës popullore.

Ajo është shumë aktive me projekte muzikore, dasma dhe ahengje të tjera familjare.

Këngëtarja është aktive në rrjete sociale me publikimin e imazheve të reja ndërsa së fundi përmes një fotografie ajo ka uruar vajzën Njomzën me rastin e ditëlindjes.

“Urime Ditelindjen e shtrenjta ime” ka shkruar ajo, mbi fotografinë me Njomzën dhe bashkëshortin Lulin.