Një ‘nuse’ si Yllka Kuqi!

Yllka Kuqi është këngëtarja e cila se fundi më shumë se çdo këngëtare tjetër po komentohet më së shumti. Ajo shpesh shihet edhe në shoqëri të burrit të saj me të cilin shkon edhe kur ka agazhime profesionale Yllka ka treguar se është edhe një kuzhiniere e mirë. Ajo ka...

Mera Zymeri me shumë surpriza!

Nuk ka shumë ditë që këngëtarja Mera Zymeri ka lansuar projektin e saj më të ri me titull "Për Shqiptari" dhe ka arritur sukses të jashtëzakonshëm duke u kthyer në një këngë tipike për festa patriotike, shkruan Popullore.com Pas disa muajve pauzë ajo ka publikuar për...

Festë në familjen e Miranda Hashanit (FOTO)

Këngëtarja Miranda Hashani ka kohë që nuk është aktive në karrierën e saj profesionale, megjithatë ajo me miqtë e saj virtual ndanë shumë momente familjare nga jeta e saj. Miranda Hashani sot ka publikuar një fotografi familjare me bashkëshortin dhe fëmijët aty shihet...

Afërdita Demaku feston vetëm suksese në muzikë! (VIDEO)

Këngëtarja Afërdita Demaku tashmë është kthyer në emër të rëndësishem në skënën popullore. Përvec kësaj ajo është shumë aktive dhe lanson shumë shpesh projekte muzikore. Së fundmi ajo ka lansuar këngën e saj me titull “Mos u bon burrë si fmija” dhe deri tani ka...

Kështu e filloj ditën sot Ryva Kajtazi (VIDEO)

Ndonëse ka kohë që nuk ka sjellur ndonjë projekt të ri muzikor Ryva Kajtazi sërish ka gjetur metodën për të qëndruar afër fansave të saj, kësaj radhe ajo ka zgjedhur rrjetet sociale, shkruan Popullore.com Para disa çastesh këngëtarja ka publikuar një video për ta...

Ryva Kajtazi ka këto gjëra në veturë!

Ajo ia del dhe i pëlqen të jetë aktive. Këngëtarja nuk ndalet dhe këtë e dëshmon edhe përmes postimeve në rrjete sociale, ku shpesh na njofton rreth zhvillimeve në aspektin profesional, por edhe në jetën private. Ryva Kajtazi duket femër e pa varur, nga ato që ia...

Rovena Stefa, Daim Lala dhe Vjollca Selimi me rekord të ri! (VIDEO)

Produksioni Vizioni Libonia ka orgranizuar për festën e fundvitit një program shumë të pasur me emrat më të mdhenj të muzikës shqipe, shkruan Popullore.com Një bashkëpunim tejet i suksesshëm është arritur mes Rovenës, Daimit, dhe Vjollcës. Nga momenti i publikimit e...

Shyhrete Behluli gjithmonë me këngë prekëse! (VIDEO)

Jemi mësuar që këngëtaren Shyhrete Behuli ta shohim të këndojë tematika të ndryshme, e kjo e ka bërë edhe më të dashur për publikun shqiptar, shkruan Popullore.com Por duhet patjetër ta dëgjoni këngën me titull “Ende e dua” e cila është lansuar vite më parë. Kënga...

Afërdita Demaku shfaqet pa grim (FOTO)

Afërdita Demaku në çdo paraqitje  ka mahnitur ndjekësit e shumtë, si nëpër koncerte ashtu edhe në rrjete sociale. Kësaj here, Afërditën e shohim pak më ndryshe, të pa grimosur, e që padyshim duket shumë bukur. Me që njihet ndër këngëtaret që nuk e ka as edhe një...

Cilën kolege të estradës e quan zemër Sahide Mustafa?

Nuk duhet që patjetër të jetë dikush nga Mushtishti, që motrat Mustafa ta duan, respektojnë, ta përkrahin e ta quajnë zemër. Sajidja e Safetja janë shumë të dashura e miqësore, ato kanë raporte të mira me shumë nga koleget e skenës muzikore, në Kosovë, Shqipëri e...

Daim Lala i suksesshëm me “NUN”

Daim Lala ka disa vite që e ka dëshmuar që është një zë shumë i veçantë i industrisë muzikore shqiptare, madje gjithmonë ka lansuar projekte muzikore që janë konsideruar si shumë të veçanta, shkruan Popullore.com Ai përveç që ka lansuar projekte ritmike kësaj radhe ka...

Ja çfarë kanë të përbashkët Kaltrina Selimi dhe Alban Mehmeti (FOTO)

Kaltrina Selimi ka kohë që nuk është paraqitur në skenë. Mirëpo ajo duket që ka vendosur të angazhohet seriozisht duke iu rikthyer sërish skenës. Këngëtarja së fundi është parë në shoqëri të Alban Mehmetit, e që shihet se kanë një performancë të përbashkët. Ajo që bie...

Learta Jakupi e lumtur pranë nënës dhe djalit të saj, Matinit

Emri i Leartës u bë i njohur falë martesës së saj me djalin e Shyhrete Behlulit. E nga ai moment Learta është gjithmonë pjesë e mediave rozë.Ajo sot ka udhëtuar drejt Zvicrës tek familja e saj, por para se të nisej ka publikuar një fotografi nga aeroporti i...

Kë mbështet Gili, Dua Lipën apo Rita Orën? (FOTO)

Këngëtarja e njohur Gili është treguar gjithmonë shumë e dashur dhe e hapur me të gjithë estradën, shkruan Popullore.com Madje e kemi parë se Gili mbështet shumë edhe gjeneratat e reja që i hynë botës së muzikës dhe artit. Këngëtarja ka një simpati të veçantë edhe për...

Ja sa është rritur vajza e Albatritit dhe Egzonës

Albatrit dhe Egzona Muqiqi janë një nga çiftet më të njohura të shoubizit shqiptar. Ajo së fundi ka publikuar disa imazhe në llogarinë e saj në “Instagram” në të cilën shohim se sa shumë është rritur e bija e tyre, Amelia. Ata u bekuan me lindjen e saj para disa...

Në këtë mënyrë nuk i keni parë asnjëherë Motrat Mustafa (FOTO)

Ato janë dyshja më e kërkuar në tregun muzikor bëhet fjalë për Motrat Mustafa, shkruan Popullore.com Kudo që shkojnë i shohim gjithmonë përkrah njëra-tjetrës por kësaj radhe ato me të vërtetë duken tejet bukur. Sahide Mustafa dhe Safete Mustafa kanë bërë publike një...

A e keni dëgjuar versionin live të këngës “Prita Prita”

Daim Lala konsiderohet si një nga këngëtarët më aktiv të skenës muzikore shqiptare madje gjithmonë i gatshëm për të publikuar projekte të reja të cilat prekin majat e suksesit për kohë rekord, shkruan Popullore.com Ai sot ka lansuar tri projekte të reja të cilat i...

Big Mama ka rënë sërish në peshë?

Big Mama muajve të fundit është lakuar shumë në mediet rozë dhe në rrjete sociale për shkak të intervenimit të cilit e ka bërë në lukth për të ulur dëshirën për të ngrënë kohë e pa kohë, shkruan Popullore.com Meqenëse në adresë të saj patën arritur një numër i madh i...

Daim Lala e ndez atmosferën, ja çfarë ka sjellur në treg (VIDEO)

Një zë si i Daim Lalës patjetër që arrin gjithmonë të krijoj atmosferë kudo që këndon, shkruan Popullore.com Ai përherë kujdeset për disponimin e fansave të tij kështu duke arritur të sjell në treg projekte të mëdha muzikore të cilat arrijnë të depërtojnë në treg...

Daim Lala sjell versionin tallava të hitit “Despacito” (VIDEO)

Daim Lala është një nga ata këngëtar që gjithmonë sjell surpriza në tregun muzikor shqiptar dhe kështu ka arritur që të sigurojë vendin e tij në estradën shqiptare, shkruan Popullore.com Ai ka qenë shumë aktiv në vitin 2017 me projekte muzikore dhe si duket avazin e...

Ja çfarë ka bërë Gili për Rita Orën!

Këngëtarja Gili tashmë është e listuar në mesin e emrave më të dashur të skenës muzikore shqiptare madje gjithmonë është konsideruar si emër që ka lënë gjurmë në muzikën shqiptare me projektet  e saja muzikore, shkruan Popullore.com Ajo duket se ka edhe një simpati...

Engjëllusha Salihu ndryshon pamje!

Këngëtarja Engjëllusha Salihu nuk ka shumë kohë që është bërë pjesë e skenës muzikore shqiptare dhe ka arritur që të kthehet në një emër shumë të kërkuar në muzikën popullore, shkruan Popullore.com Përveç që është aktive në skenën muzikore shqiptare ajo gjithashtu po...

Engjëllusha Salihu me projekt të ri?

Nuk ka shumë kohë që është bërë pjesë e skenës muzikore shqiptare por kjo nuk e ka penguar që ajo të kthehet në një emër shumë të dashur për publikun shqiptar madje si artiste e re ka arritur miliona klikime në YouTube, shkruan Popullore.com Ajo nuk ka shumë kohë që e...

Çfarë ka vendosur në kokë Ryva Kajtazi? (FOTO)

Jo vetëm në muzikë, ajo ka treguar se është e suksesshme edhe në fushën e dizajnit. E tashmë si nënë është përkushtuar maksimalisht në familje. Ryva në rrjetet sociale shpesh shpalosë imazhe nga jeta e përditshme, madje edhe me efekte të ndryshme të cilat kohëve të...

Luljeta Shala na tregon se çfarë është qëllimi i një martese (FOTO)

Këngëtarja Luljeta Shala përmes një imazhi në rrjetin social Instagram ka treguar se çfarë konsideron ajo martesë të mirë, shkruan Popullore.com E kujtojmë se këngëtarja nuk kursen imazhet përkrah bashkëshortit gjë e cila ka lënë të kuptohet se ajo ka bashkëshortin...

Shikoni sa elegante duket gruaja e Albatritit e veshur me të kuqe!

Egzona është bashkëshortja e këngëtarit të njohur kosovar, Albatrit Muqiqi dhe sigurisht që ka marrë vëmendje edhe në rrjete sociale edhe në mediet rozë e kjo për faktin se është shumë aktive në rrjete sociale, shkruan Popullore.com Egzona është shumë aktive në...

Në këtë vend ju fton të shkoni për 8 Mars Flora Gashi (FOTO)

Festa e gruas 8 Marsi është një festë tejet e madhe për arsyje se të gjitha femrat mbledhen në një vend të festojnë këtë festë. E patjetër janë këngëtaret tona ato të cilat përkujdesen që kjo natë të bëhet edhe më e veçantë se që është,shkruan Popullore.com Flora...

Nënë e bijë me këngë arrijnë rekord të ri! (VIDEO)

Shyhrete Behluli dhe Engjëllusha Salihu janë padyshim kombinimi më i mirë në skenën muzikore shqiptare, madje edhe bashkëpunimet që kanë sjell gjithmonë janë konsideruar si shumë të suksesshme, madje kanë kapur miliona klikime, shkruan Popullore.com Nuk bën përjashtim...

Shyhrete Behluli si një zonjë e vërtet!

Shyhrete Behluli është njëra ndër këngëtaret tona e cila ka një paraqitje të mirë, dhe këngë shumë të mira, por kjo nuk ia siguroi këngëtares që edhe njërën ndër frizurat e saj të më hershme ta ketë në nivel të duhur, të paktën për moshën që ka. Në një foto që është...

Ja çfarë i bëri Learta nipit të Shyhrete Behlulit (FOTO)

Ajo ka marrë epitetin nënë për herë të parë vitin e kaluar. Flasim për Learta Jakupin, bashkëshorten e djalit të Shyhrete Behlulit, e cila solli në jetë djalin të quajtur Matin. E duket se jeta e saj tanimë është plotësuar tërësisht dhe gëzimin që ajo ndjen nuk...

Çfarë kanë të përbashkët Gili dhe Rita Ora?

Kësaj radhe çuditërisht nuk ka publikuar foto të sajën apo atë të resë, por ka publikuar një imazh mjaft të veçantë të cilin do dëshironte ta realizonte çdokush që frymon shqip. Bëhet fjalë për këngëtaren e njohur Gili, e cila ka ndarë një fotografi të vjetër përkrah...

Duhet ta dëgjoni këtë potpuri dasmash (VIDEO)

Potpuritë të cilat i shohim zakonisht kanë tematika të shumta por në të shumtën e rasteve kanë të bëjnë me këngë dedikuar dasmave apo ahengjeve të ndryshme familjare, shkruan Popullore.com Edhe këngëtari Adriatik Asllani ka kënduar një potpuri dasmash të cilën e ka...